Stanowisko Walnego Zgromadzenia w sprawie ośrodka kultury

Aktualności

  • Dodano: 2014-08-20

Stanowisko Walnego Zgromadzenia w sprawie ośrodka kultury


Stanowisko Walnego Zgromadzenia Cechu Rzemieślników, Kupców i Przedsiębiorców w Murowanej Goślinie z dnia 06.06.2014 w sprawie planu przejęcia przez gminę budynku, obecnie będącego siedzibą ośrodka kultury.

Pobierz stanowisko

 

 

*  *   *  *  *

 

W związku z powyższym stanowiskiem, w którym Rzemiosło wyraziło dezaprobatę dla faktu przeniesienia Domu Kultury do obiektu spółki MG Sport, w dniu 20 sierpnia odbyło się spotkanie w budynku przy ul. Poznańskiej 16.

 

Burmistrz Łęcki poinformował Zarząd Cechu o podjętych działaniach dotyczących przeniesienia Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji (MGOKiR). Działania te sprowadzają się do wynajęcia na pierwszym piętrze obiektu spółki MG Sport przy ul. Mściszewskiej 10 powierzchni około 350 m2 za kwotę 100 tysięcy zł rocznie. MGOKiR będzie posiadał dotychczasowe pomieszczenia w pałacu przy ul. Kochanowskiego oraz będzie miał do dyspozycji jedną - salę sesyjną w budynku byłego Domu Kultury dla zespołów i grup nie wyrażających zgody na zmianę miejsca spotkań. Dla mieszkańców korzystających z oferty kulturalnej argumentem przeciw nowej lokalizacji jest odległość, bardzo wyboiste i strome dojście ulicą Starczanowską, brak oświetlenia, mały parking nie mieszczący samochody podczas jednoczesnego trwania wydarzeń w auli i hali sportowej oraz brak stojaków dla rowerów.

 

 

Przeniesienie odbywa się bez konsultacji z mieszkańcami korzystającymi z oferty Domu Kultury.

 

Powstaje również pytanie co było główną intencją decyzji o przeniesieniu i czy nie jest nią zapewnienie przychodów dla spółki MG Sport.


Najnowsze informacje

35 lat Goślińskiego Cechu!

Cech Rzemieślników Kupców i Przedsiębiorców w Murowanej Goślinie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w...

Czytaj więcej

Marszałek Woźniak opowie o funduszach unijnych

Cech Rzemieślników, Kupców i Przedsiębiorców w Murowanej Goślinie zaprasza na spotkanie z Marszałkiem Województwa...

Czytaj więcej

Oferta pracy - stolarz

Zakład stolarski Jerzy Pędziński z siedzibą w Murowanej Goślinie, ulica Szkolna 2 poszukuje doświadczonego...

Czytaj więcej

Drewno jest wspaniałe - wystawa

Konkurs "Drewno jest wspaniałe" został rozstrzygnięty i zwieńczony wystawą.

Czytaj więcej